Şanlıurfa’da Okullar Açılacak mı?

Şanlıurfa’da 2 bin 949 okulda eğitim alan 695 bin 989 öğrenci uzun bir aradan sonra okula başlıyor. Adana da okulların tatil olması nedeniyle Şanlıurfa'da okullar açılacak mı sorusu soruluyor.

featured

Şanlıurfa’da 2 bin 949 okulda eğitim alan 695 bin 989 öğrenci uzun bir aradan sonra okula başlıyor. Adana da okulların tatil olması nedeniyle Şanlıurfa’da okullar açılacak mı sorusu soruluyor.

Şanlıurfa’da 2 bin 949 okulda eğitim alan 695 bin 989 öğrenci uzun bir aradan sonra okula başlıyor. Asrın felaketi olarak anılan Kahramanmaraş merkezli depremlerde binlerce bina yıkılırken on binlerce vatandaş hayatını kaybetti. Yüzerce okulda ise hasar meydana geldi.

Kahramanmaraş merkezli depremin ardından okullarda verilen ara uzatılmış. Deprem bölgesi olmayan illerde okullar 20 Şubat Pazartesi günü açıldı. Depremden etkilenen 10 ilde okulların farklı tarihlerde açıldı. Deprem bölgesinde olan Adana, Kilis, Diyarbakır ve Şanlıurfa’da 1 Mart itibarıyla eğitim öğretime başlıyor.

Gaziantep ve Osmaniye’de eğitim öğretime verilen ara 13 Mart’a; Adıyaman, Malatya, Kahramanmaraş ve Hatay’da ise 27 Mart’a kadar uzatıldı. Şanlıurfa’da deprem sonrası hasar gören okullarda onarım ve bakım çalışması yapıldı. Kentte 2 bin 949 okulda eğitim alan 695 bin 989 öğrenci yaklaşık 40 gün sonra okullarına kavuşacak.

Şanlıurfa’da Okullar Açılacak mı?

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Urfa Bugün ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!