Meral Akşener açıkladı İYİ Parti Altılı Masa’dan kalktı!

İYİ Parti Genel başkanı Meral Akşener, Altılı Masa'da yaşanan krizin ardından ilk kez kameralar karşısına geçti ve kararını açıkladı.

featured

İYİ Parti Genel başkanı Meral Akşener, Altılı Masa’da yaşanan krizin ardından ilk kez kameralar karşısına geçti ve kararını açıkladı.

Akşenerin konuşmasının satır başları şöyle;

– Geldiğimiz noktada İyi Parti bir kıskaca alınmış, bir dayatmaya mecbur bırakılmıştır. 

– Buna boyun eğmeyeceğiz. Devşirme siyasetin hık deyicisi olmayacaktır.

– Nasıl ki 2017’de milletin kaderini tek bir kişinin iki dudağı arasına mahkum etmek isteyenlerin karşısında durduk, bugün de aynı yerde duruyoruz. 

– Nasıl ki 2020 yılında milletin tercihlerini ceketimi assam seçilirim diyenlerin karşısında durduk bugün de aynı yerde duruyoruz. 

– Dün gerçekleşen toplantıda ortak cumhurbaşkanı adını tartıştık. Beş parti Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığını dile getirdiler.

– Biz Erdoğan’a karşı açık ara kazandığını gördüğümüz Mansur Yavaş ile Ekrem İmamoğlu’nu söyledik. Her siyasi partinin araştırma şirketlerinin yapacakları çalışmalar sonucunda belirlenmesi önerdik.

– Maalesef, bu görüş ve önerilerimiz masadaki paydaşlar tarafından reddedildi.

– Altılı Masa artık millet iradesini kararlarına yansıtma yetkisini kaybetmiştir. Ortak bir akıl platformu olmaktan çıkmış, bir noter masasına dönüşmüştür… 

– Ancak ne bir noter masasında ne de kumar masasında olmayacağız.

– Sayın Mansur Yavaş ve Sayın Ekrem İmamoğlu’na bir çağrıda seçildiniz. Tüm engellemelere rağmen çok çalıştınız. Görevini en iyi şekilde yaptınız. Milletimiz sizi sevdi ve bağrına bastı. Bugün de çok kritik bir kırılmanın eşiğinde sizi göreve çağırıyor. 

– Vatanın bütünlüğü ve milletin özgürlüğü tehlike altındayken size de ateşten bir gömlek giymeyi vazife kılmıştır. u vazife sadece bir dayatmayı değil, topluca dayatmayı yıkma vazifesidir. Bu vazife sadece bir seçimi değil, geleceğin tüm seçimlerini kazanma vazifesidir.

– Bu vazife milletin hakkını millete teslim etme vazifesidir… 

Meral Akşener açıkladı İYİ Parti Altılı Masa’dan kalktı!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Urfa Bugün ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!