Sosyal Medya’da Gündem Olan Çocuk Gelin Videosu Kurgu mu?

Şanlıurfa’da sosyal medyada paylaşılan ve büyük tepki toplayan 'Küçük çocuğun gelinlikli' videosu kurgu çıktı.

featured

Şanlıurfa’da sosyal medyada paylaşılan ve büyük tepki toplayan ‘Küçük çocuğun gelinlikli’ videosu kurgu çıktı.

Şanlıurfa’da gelinlik giyen küçük bir çocuğun sosyal medyada paylaşılan görüntüleri polisi harekete geçirdi. Konuyu araştıran yetkililer, çocuğun erkek ve zihinsel engelli olduğunu belirledi.

İl Emniyet Müdürlüğü, zihinsel engelli olduğu öğrenilen çocuğun görüntülerini paylaşanlar hakkında işlem yapıldığını duyurdu.

Emniyet yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:’’ 06.04.2023 günü saat 19.59’da sosyal medya platformu Twitter üzerinden paylaşılan videoya istinaden konu ile ilgili yapılan araştırmalarda; olayın 04.04.2023 günü Eyyübiye ilçesi Şelale Parkı civarında gerçekleştiği, videodaki Eyyübiye Belediyesine ait yelekli şahısların belediye personeli olmadığı, Şelale Parkı’nın civarında taş döşeme işi yapan taşeron işçi oldukları tespit edilmiştir.  Çocuk Şube Müdürlüğümüzce videodaki mağdurun kimlik tespitine yönelik yapılan çalışmalar neticesinde, mağdurun M.T(2010) olduğu, zihinsel engelinin bulunduğu, kendisini ifade etmekte zorlandığı anlaşılmış; mağdurun gelinliği yerde bulduğu ve giydiği, daha sonra videodaki işçilerin söylemlerine istinaden gelinliği çıkardığı ve gelinliğin altında bulunan kendi kıyafetleri ile eve gittiği, çocuk gelin haberinin asılsız olduğu tespit edilmiştir. Mağdur şahıs işlemleri akabinde ailesine teslim edilmiştir. Mağdurun görüntülerini paylaşan şahıslar hakkında “Kişisel Verilerin Hukuka Aykırı Olarak Ele Geçirilmesi” suçundan işlem yapılmıştır’’ dedi.

Sosyal Medya’da Gündem Olan Çocuk Gelin Videosu Kurgu mu?

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Urfa Bugün ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!