Pusulada Yer Alacak Parti Sayısı Değişti:6 Parti Yok!

Siyasi partilerin dün aday listelerini YSK'ya teslim etmesiyle oy pusulası son halini aldı. Bazı partilerin seçime ortak liste ile girme kararı sonrasında, seçime gireceği kesinleşen ve oy pusulasında bulunan parti sayısı 32'den 26'ya düştü.

featured

Siyasi partilerin dün aday listelerini YSK’ya teslim etmesiyle oy pusulası son halini aldı. Bazı partilerin seçime ortak liste ile girme kararı sonrasında, seçime gireceği kesinleşen ve oy pusulasında bulunan parti sayısı 32’den 26’ya düştü.

6 PARTİ PUSULADAN ÇIKARILDI

YSK’ya listelerini teslim eden partiler arasında eksikleri bulunan partilere bu hafta bildirim yapılacak. Mevcut tabloya göre pusuladan 6 parti çıkarıldı. Böylece 26 partinin logosu ve ismi pusulada yer alacak.

MİLLET İTTİFAKI 2 PARTİYLE KATILIYOR

Listelerin teslimine günler kala seçime CHP listelerinden girme kararı alan 4 parti de pusuladan çıkarılacak. DEVA Partisi, Gelecek Partisi, Saadet Parti ve Demokrat Parti pusulada olmayacak. Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na desteğini açıklayıp Erzincan 1. sıradan aday Mustafa Sarıgül’ün liderliğini yürüttüğü Türkiye Değişim Partisi ve Yeni Türkiye Partisi de seçimde yer almayacak.

Pusulada Yer Alacak Parti Sayısı Değişti:6 Parti Yok!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Urfa Bugün ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!