Milyonlarca Çalışanın Gözü Bu Toplantıda! Asgari Ücret Mesaisi Başlıyor!

Asgari ücrete ara zam için çalışmalar resmen başlıyor. Tespit komisyonunun ilk toplantısı bugün saat 14.00'te yapılacak. Toplantı bugün yeni Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan başkanlığında yapılacak.

featured

Asgari ücrete ara zam için çalışmalar resmen başlıyor. Tespit komisyonunun ilk toplantısı bugün saat 14.00’te yapılacak. Toplantı bugün yeni Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan başkanlığında yapılacak.

Milyonlarca vatandaşın merakla beklediği asgari ücret ara zammı için görüşmeler başlıyor. Asgari Ücret Tespit Komisyonu, ilk toplantısını bugün saat 14.00’te yeni Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan başkanlığında yapacak.

Asgari ücrete yapılacak ara zammın yüzde kaç olacağını sürecin sonunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklaması bekleniyor. İşte olası zam oranlarına göre oluşabilecek asgari ücret.

KOMİSYON’DA 5’ER TEMSİLCİ YER ALACAK

Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nunda işçi, işveren ve hükümetten 5’er temsilci yer alacak. İşçi kesimini TÜRK-İŞ, işverenleri de Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu temsil edecek.

KOMİSYON KARARI CUMHURBAŞKANINA İLETİLECEK

Görüşmenin ardından komisyondan çıkan karar Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iletilecek. Erdoğan’ın inisiyatif kullanarak son bir dokunuş yapması beklenen asgari ücret rakamı kamuoyuyla paylaşılacak.

Milyonlarca Çalışanın Gözü Bu Toplantıda! Asgari Ücret Mesaisi Başlıyor!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Urfa Bugün ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!