Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 85 Milyona Kızılay Çağrısı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kızılay' 85 milyonun sahip çıkması gerektiğini hatırlatarak, "Siyasi çıkar hesabıyla Kızılay'ın yıpratılmaması gerekiyor" dedi.

featured

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kızılay’ 85 milyonun sahip çıkması gerektiğini hatırlatarak, “Siyasi çıkar hesabıyla Kızılay’ın yıpratılmaması gerekiyor” dedi.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin 4. gününde AHBAP derneğine çadır satışı yaptığı ortaya çıkan ve eleştirilerin odak noktasına yerleşen Kızılay’a Kurban Bayramı’nda yapılan et bağışlarında da gözle görülür bir azalma kaydedilmişti. Yaşanan gelişmelerin ardından bugün yapılan Türkiye Kızılay Derneği Olağanüstü Genel Merkez Genel Kurulu’na video mesaj gönderen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Siyasi çıkar hesabıyla Kızılay’ın yıpratılmaması gerekiyor” sözleriyle 85 milyonun Kızılay’a sahip çıkması çağrısında bulundu.

“KIZILAY’A SAHİP ÇIKMAK 85 MİLYONUN GÖREVİDİR”

Türk Kızılay’ın devlet millet kaynaşmasının vücut bulmuş hali olduğunu dile getiren Erdoğan, Kızılay’a sahip çıkmanın tüm kesimleriyle 85 milyon olarak herkesin görevi olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, videolu mesajında şöyle devam etti; “Siyasi çıkar hesabıyla Kızılay’ın yıpratılmaması gerektiğinin altını bir kez daha çizmek istiyorum. Kızılay mensuplarımızın da görevlerini yerine getirirken taşıdıkları ağır mesuliyetin şuuruyla hareket etmesi aynı derecede önemlidir. Her türlü takdir duygusunun üzerindeki çalışmaları için her kademedeki Kızılay personelimize ve Kızılay gönüllülerine teşekkür ediyorum. Bundan sonra çok daha büyük başarılara imza atacağına inandığım Türk Kızılay Derneğimizin Olağanüstü Genel Merkez Genel Kurulunun hayırlara vesile olmasını diliyorum. Hayırlı hizmetlerinizde her zaman sizlerin yanında olacağımızı tekrar belirtiyor, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 85 Milyona Kızılay Çağrısı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Urfa Bugün ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!