Süper Lig’in Adı Değişti! Yeni İsmi Duyunca Çok Şaşıracaksınız!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Süper Lig isim sponsorunda değişikliğe gittiğini açıkladı. Gelecek sezondan itibaren lig 'Trendyol Süper Lig' olarak adlandırılacak.

featured

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Süper Lig isim sponsorunda değişikliğe gittiğini açıkladı. Gelecek sezondan itibaren lig ‘Trendyol Süper Lig’ olarak adlandırılacak.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) Süper Lig ve 1. Lig için Trendyol ile yaptığı sponsorluk anlaşmasının gerçekleştiğini açıklamasıyla birlikte Süper Lig ve 1. Lig’in ismi netleşmiş oldu.

TFF, Türk futbolunun marka değerini artırmak ve kulüplere yeni gelir kaynakları yaratmak amacıyla çeşitli projeler üzerinde aktif olarak çalışmalarını sürdürüyor.

TFF temsilcisi Mehmet Büyükekşi’ye göre Trendyol ile yapılan anlaşma bu hedeflere ulaşma yolunda atılan ilk adım. Büyükekşi, Trendyol ile yapılan bu ortaklığın ligin marka değerini artıracağına ve ekonomiyi olumlu yönde etkileyeceğine inandığını belirtti.

Sözleşme kapsamında TFF, Süper Lig’in isim sponsoru Trendyol ile 1+1 yıllık bir anlaşma imzaladı. Tüm takımlara eşit olarak dağıtılmak üzere toplam 700 milyon TL ödenecek.

Trendyol Süper Lig ve Trendyol 1. Lig’de yeni sezon 11-14 Ağustos 2023 tarihlerinde oynanacak maçlarla başlayacak. Sezon sonunda düzenlenecek olan 2024 UEFA Avrupa Şampiyonası da göz önünde bulundurularak sezonun 19 Mayıs 2024 tarihinde tamamlanması hedefleniyor.

Süper Lig’in Adı Değişti! Yeni İsmi Duyunca Çok Şaşıracaksınız!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Urfa Bugün ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!