Araç Sahipleri Dikkat: Tabela Yine Değişiyor!

Benzinde yaşanan artış sonrasında sürücülerin ilk tercihi olan LPG'de (Otogaz) fiyat bu gece değişiyor. LPG zam sonrasında 18 TL'ye çıkacak.

featured

Benzinde yaşanan artış sonrasında sürücülerin ilk tercihi olan LPG’de (Otogaz) fiyat bu gece değişiyor. LPG zam sonrasında 18 TL’ye çıkacak.

Akaryakıt fiyatlarına gelen peş peşe zamların ardından Eylül ayı sonunda benzine sürpriz indirim yapılmış, litresi 36-37 TL bandına inmişti. Petrol fiyatlarında yükseliş sürerken, Ekim ayının ilk zam haberi geldi. Sektör kaynaklarından elde edilen bilgilere göre benzine gelen zamların ardından sürücülerin ilk tercihi olan LPG’ye zam geliyor.

Pazartesi gününü salıya bağlayan gece 00.00’dan (bu gece) itibaren LPG’ye 0,80 kuruş zam gelecek. 3 Ekim 2023 tarihinden itibaren geçerli olacak zam sonrası LPG’nin litresi 18 TL’yi aşacak.

BENZİN VE MOTORİNE ZAM YAPILACAK MI?

Eylül ayı içinde 1 lira 64 kuruş zam ve 1 lira 94 kuruş indirim yapılan benzinin litresinde sektörden elde edilen bilgilere göre 1-1,3 lira aralığında zam beklentisi hâkim olmayı sürdürüyor.

Eylül ayı içinde 2 TL zam yapılan motorinin litresinde ise 1 lira 50 kuruşa kadar zam gelmesi öngörülüyor. Ancak şu anda tarih ve zam miktarı konusunda net bir bilgi söz konusu değil.

Araç Sahipleri Dikkat: Tabela Yine Değişiyor!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Urfa Bugün ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!