Fırat Nehri Tehlikede Mi? Bakanlık’tan Açıklama!

Erzincan'ın İliç ilçesinde meydana gelen toprak kayması felaketinin ardından siyanür ve kimyasal malzemelerin Fırat Nehri'ne sızacağı endişesi oluştu.

featured

Erzincan’ın İliç ilçesinde meydana gelen toprak kayması felaketinin ardından siyanür ve kimyasal malzemelerin Fırat Nehri’ne sızacağı endişesi oluştu.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Erzincan’ın İliç ilçesinde meydana gelen toprak kaymasıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Toprak kayması sırasında akan malzemenin Fırat Nehri’ne ulaşmasının engellenmesi amacıyla Sabırlı Deresi’nin Fırat Nehri’ne ulaştığı menfezin kapaklarını kapattırdık.” ifadelerine yer verdi.

ÇEVRE BAKANLIĞINDAN AÇIKLAMA

Felaketin ardından Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ndan bir açıklama geldi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Erzincan İliç’te meydana gelen maden kazasında toprak altında kalan işçilerimize bir an evvel sağ salim ulaşılması en büyük temennimiz.

Devletimizin tüm imkanlarıyla sahadayız. Arama kurtarma çalışmaları AFAD koordinasyonunda devam ediyor.

Toprak kayması felaketinde bir risk daha: Akan malzemenin Fırat Nehri’ne ulaşmasını engellemek için Sabırlı Deresi’nin menfez kapaklarını kapattık

“SABIRLI DERESİ’NİN FIRAT NEHRİ’NE ULAŞTIĞI MENFEZİN KAPAKLARINI KAPATTIRDIK”

Bununla birlikte toprak kaymasının hemen ardından Bakanlığımız merkez ve İl Müdürlüğümüz Denetim Ekiplerini bölgeye ivedilikle sevk ettik.

Toprak kayması sırasında akan malzemenin Fırat Nehri’ne ulaşmasının engellenmesi amacıyla Sabırlı Deresi’nin Fırat Nehri’ne ulaştığı menfezin kapaklarını kapattırdık. Ekiplerimiz sahada çalışmalarını sürdürüyor, gelişmeleri hassasiyetle takip ediyoruz.”

Fırat Nehri Tehlikede Mi? Bakanlık’tan Açıklama!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Urfa Bugün ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!