Bakan Bayraktar: Heyelan Riski Nedeni İle Arama Faliyetlerini Durdurduk!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ve Enerji ve Tabii Kaynakalar Bakanı Alparslan Bayraktar Erzincan İliç'te maden ocağı sahasında açıklama yaptı. Bakan Alparslan heyelan riski nedeni ile arama faaliyetlerini durdurduklarını söyledi.

featured

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ve Enerji ve Tabii Kaynakalar Bakanı Alparslan Bayraktar Erzincan İliç’te maden ocağı sahasında açıklama yaptı. Bakan Alparslan heyelan riski nedeni ile arama faaliyetlerini durdurduklarını söyledi.

Enerji ve Tabii Kaynakalar Bakanı Alparslan Bayraktar’ın konuşmasından öne çıkanlar:
Sahada çalışma şartları hakikaten çok zorlu. Çok ciddi heyelan riski ile karşı karşıyayız. Özellikle orada çalışan AFAD’daki kardeşlerimizi risk altına almadan ve emniyet koşullarından taviz vermeden çalışma imkanını sürdürmeye gayret ettik.

Fakat özellikle dün geceden itibaren heyelan riski yoğunlaştı. Bu risklerden dolayı şu an sahada arama faaliyetlerini durdurmuş durumdayız. Bu ciddi boyutta gördüğümüz risklerden bir tanesi. 

Bununla birlikte özellikle hızlı bir şekilde gerek temiz suyun kontrol altına alınması gerek toprakla buluşmuş suyun  kontrol altına alınmasıyla alakalı alakalı DSİ’nin koordinasyonunda önemli bir faaliyet devam ediyor.

Bakan Bayraktar: Heyelan Riski Nedeni İle Arama Faliyetlerini Durdurduk!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Urfa Bugün ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!