Yıkamaya Getirilen Halının İçinden 60 Bin Lira Değerinde Altın Çıktı!

Siirt'te bir halı yıkama firmasına bırakan halılardan birinin arasında yaklaşık 60 bin lira değerinde altın bulundu. Müşterisini arayıp bilgi veren firma sahibi, miktarını teyit ettiği altınları sahibine teslim etti.

featured

Siirt’te bir halı yıkama firmasına bırakan halılardan birinin arasında yaklaşık 60 bin lira değerinde altın bulundu. Müşterisini arayıp bilgi veren firma sahibi, miktarını teyit ettiği altınları sahibine teslim etti.

Afetevleri Mahallesi’nde oturan Nurettin Can, evdeki halıları yıkatmak için Doğan Mahallesi’nde bulunan bir firmaya teslim etti. İşletme sahibi Servet Azğan, bırakılan halılardan birinin arasında, yaklaşık 60 bin liralık altın buldu. Müşterisini arayarak bilgi veren Azğan, miktarını teyit ettiği altınları Can’a teslim etti.

“YAPMAMIZ GEREKEN DE BUDUR, BU BİR VATANDAŞLIK GÖREVİMİZ”

Benzer durumlarla karşılaştıklarını ifade eden Servet Azğan, şunları söyledi:

“Biz müşterimizin evinden halıları aldık. Halıları açarken içinden ziynet eşyasına denk geldik. Tahmini 60 bin lira civarında bir ziynet eşyası bulduk. Müşterimizi tespit ettik. Aradık ve teyit ettirdik. Sağ olsun, o da çıkıp geldi. Kamera karşısında sayarak abimize teslime ettik. Yapmamız gereken de budur, bu bir vatandaşlık görevimiz. Daha önce bu tür durumlara denk gelmiştik, ama bu şekilde yüklü miktarda denk gelmemiştik. Bazen yüzük, küpe telefon gibi eşyalar unutuluyor. Bu tür durumlara alışığız. Öncekilerde de olduğu gibi, müşterimizi tespit ederek onlara teslim ettik.”

Yıkamaya Getirilen Halının İçinden 60 Bin Lira Değerinde Altın Çıktı!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Urfa Bugün ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!