İyi Parti Şanlıurfa’da Seçim Startını Verdi!

İyi Parti Şanlıurfa il başkanı Sadık Köroğlu’nun katılımıyla İYİ Parti Şanlıurfa Milletvekilli Aday Adayları basın toplantısı düzenledi.

featured

İyi Parti Şanlıurfa il başkanı Sadık Köroğlu’nun katılımıyla İYİ Parti Şanlıurfa Milletvekilli Aday Adayları basın toplantısı düzenledi.

14 Mayısta gerçekleşecek olan genel seçimler için start verildi. Özel bir otelde gerçekleşen basın toplantısında İyi Parti Şanlıurfa’da milletvekilli aday adayları duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde Milletvekili aday adayı olmak için Şanlıurfa İyi Parti İl Başkanlığı görevinden istifa eden Mehmet Fedai Çakmaklı basın toplantısında yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;’’ Yakın zamanda ülkemizin yaşadığı ve 11 ili etkileyen asrın felaketi diye adlandırılan deprem felaketinde hayatını kaybeden on binlerce canımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve yaralı olanlara Allah’tan acil şifalar diliyorum. Evini kaybetmiş, yerini yurdunu terk etmek zorunda kalmış yüz binlerce insanımızın da Rabbim yardımcısı olsun diyorum. Temennimiz yerin göğün sahibi yüce Allah’ın, yeryüzüne bir an evvel sükûnet vermesidir.

Aslında Asrın felaketinin hemen sonrasında siyaset konuşmaktan ve siyaset yapmaktan dahi haya ettiğimin bilinmesini istiyorum. Bizler de ülkemizin daha iyi olması için çaba sarf eden bireyler olarak bugün sizlerle birlikte seçim startımızı fiili olarak vermiş oluyoruz. Malumunuz ben iyi Parti İl Başkanlığı görevinden yakın zamanda feragat ederek yapılan kongrede aday olmadım ve daha sonrasında sizler aracılığıyla İYİ Parti Şanlıurfa Milletvekili aday adaylığımı açıkladım. Bugün bunu bir kez daha sizlerin huzurunda kamuoyuna deklere ediyorum.

Davaların ihanete akların karalara, toprakların rantlara dönüştüğü bir ülkede ‘coğrafya kaderdir’ söyleminden öte yapabileceğimiz ve yapmamız gereken çok şeyin olduğunu biliyoruz Bu nedenle ben Mehmet Fedai Çakmaklı olarak, bundan sonraki siyasi sürecimde de, tıpkı bundan önce olduğu gibi; ahlak, iyi niyet, dürüstlük ve adalet üzerine kurulu söylemler ve yaşantımla bir kez daha sizlere ve sizlerin aracılığıyla kamuoyuna çok açık ve net bir şekilde bunu ifade ediyorum ki; inandığım değerlerden hiçbir zaman taviz vermeden ve bana oy vermiş olan halkı unutmadan, bana oy verecek halkımızı asla göz ardı etmeden, çalışacağım ve çalışmalarıma devam edeceğim.

Her şeyden ziyade, siyasi çalışmalarımda nefret dolu söylemlerden, ayrıştırma dilinden uzak duracağımı bilmenizi isterim. Çünkü siyaset yaparken, siyasetin gerektirdiği tartışmalar ve atışmaların ötesinde, asla kavgaya dönmeyecek olan bir insanlığımız var ve biz bu insanlığımızı unutmadan siyasetimizi yapacağız. Sahadaki siyasetçi arkadaşlarımızı düşman gibi asla görmeyeceğiz. Bu siyaseti yaparken tek gayemiz; şehrimize ve güzel ülkemize hizmet edip çok daha müreffeh bir seviyeye ulaşmasını sağlamak olacaktır. Gençlerimiz için, kadınlarımız için çalışacağız onlar için projeler üreteceğiz. Çiftçimizin sorunlarını göz ardı etmeyeceğiz. Hatalar yapmamaya gayret edeceğiz, hatalar yapsak da ardından çıkıp sadece ‘hakkınızı helal edin’ deyip helallik istemeyeceğiz. Bu hataların bedelleri ne ise onu ödeyerek siyaset yapacağız, bunun da böyle bilinmesine canı gönülden arzu ediyorum. Sahada her kesime ulaşağız, herkese Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in selamlarını ileteceğiz. Parti çalışmalarımızı ve parti programımızı bir bir anlatacağız. Gece gündüz ayrımı yapmaksızın doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine şehrimizi baştan sona gezeceğiz. Bu süreçte birlikte çalışacağız partili arkadaşlarıma da şimdiden teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki halkımız da bize inanacak ve reyini bizden yana kullanacaktır’’ dedi.

İyi Parti Şanlıurfa’da Seçim Startını Verdi!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Urfa Bugün ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!