Cumhurbaşkanı Erdoğan Şanlıurfa’da!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa'da deprem konutlarının temel atma törenine katıldı.

featured

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa’da deprem konutlarının temel atma törenine katıldı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın deprem bölgesine ziyaretleri sürüyor. Erdoğan, Şanlıurfa’da 897 Afet Konutu Temel Atma ve 659 Konut, 61 Dükkan Anahtar Teslim Töreni’ne katıldı.

Şanlıurfa’da da depremzedeler için çalışmalarına başlanan 897 TOKİ konutlarının temeli Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, HÜDA Par Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Büyük Birlik Partisi Mustafa Destici ve Bakanların katılımıyla atıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının satır başları..

“SEÇİM KİRLİ PAZARLIKLARLA KAZANILMIYOR”

Seçim öyle televizyon ekranlarında, sosyal medya mecralarında 4 duvar aralarında yapılan kirli pazarlıklarla kazanılmıyor. Seçim önce milletin gönlünde sonra sandıkta kazanılıyor. Milletim benim buna hazır mı? Şimdi tekrar soruyorum sizlere. adayları gördünüz mü? Adayları bugüne kadar yaptıklarıyla kantara çektiniz mi? Adayları ülkeye ve millete yapacakları hizmeti gösteren vizyonları ölçüp biçtiniz mi? Öyleyse tekrar soruyorum size. Evlatlarınız istikbalini kime emanet edeceksiniz? Ülkemizi siyasi, ekonomik, askeri, diplomatik gücüyle dünyada hak ettiği yeri alması için kime güvenirsiniz. Cumhuriyetimizin yeni asrına adını verdiğimiz Türkiye Yüzyılını kime emanet edersiniz? Bu sorulara aklı ve vicdanıyla cevap veren herkesin yeri inanıyorum ki bu kardeşinizin yanı olacak.

“14 MAYIS’TA HERKES SUSACAK, ŞANLIURFA KONUŞACAK”

Yarın gece idrak edeceğimiz bin aydan daha hayırlı Kadir Gecenizi tebrik ediyorum. Cuma günü kavuşacağımız ramazan bayramının tüm milletimize tüm İslam alemine hayırlar getirmesini, huzura ve feraha vesile olmasını diliyorum. Burası Hz. İbrahim’e ateşi gül bahçeli eyleyen şehirdir. Burası nice mazlumlara, mağdurlara nice gönül sultanlarına kucak açan ekmeğini suyunu paylaşan şehirdir. Burası insanlığın tarihin derinliklerinde köklerini aradığını, medeniyetlerin özlerinin izini sürdüğü şehirdir. Biz bu şehri her bir ferdiyle, toprağının her karışıyla onu bölgesinin cazibe merkezi yapan bereketiyle seviyoruz. Urfa sevincini de hüznünü de türküleriyle, gazelleriyle anlatan bir şehirdir.

14 Mayıs’ta herkes susacak Şanlıurfa konuşacak. İnşallah 14 Mayıs’ta Şanlıurfa öyle bir konuşacak ki tüm gözler burayı takip edecek. Bizim Şanlıurfa ile aramızda gönülden gönüle giden kimsenin anlayamayacağı kadar güçlü bir bağ vardır. Şanlıurfa’dan öyle bir ses verin ki bu muhabbeti duymayan kalmasın. Şanlıurfa 14 Mayıs’ta 21 yıllık kazanımlarımızı daha da ileriye taşıyor muyuz? Şanlıurfa 14 Mayıs’ta Türkiye Yüzyılı’nın inşası için bismillah diyor muyuz? Şanlıurfa 14 Mayıs’ta Türkiye Yüzyılı için doğru adımlarla yola devam diyor muyuz?

Afetlerin yaralarını sarmak boynumuzun borcudur. Şimdiden kalıcı konutların inşaatları yükselmeye başladı. 319 bini 1 yıl içinde teslim edilecek şekilde 650 bin yeni konut yaparak deprem bölgelerimizi ayağa kaldıracağız. Bayramda inşası tamamlanan ilk köy evlerimizin hak sahiplerine teslimini gerçekleştireceğiz. Biz bu milleti seviyoruz, bu millete aşkla bağlıyız. Çünkü biz bu milletin derdiyle dertlenmeyi her meselesine çözüm bulmayı hayatımızın merkezine koyuyoruz. 21 yılda ülkemize asırlık demokrasi ve kalkınma atılımları kazandırdık. Yaşanan tüm felaketlerin izlerini rekor sürede silmeyi başardık.

“DEPREMZEDELERİ YENİ YUVALARINA KAVUŞTURACAĞIZ”

Depremde yıkılan şehirlerimizi ayağa kaldırırken sadece konut yapmakla da kalmıyoruz. Okuluyla, hastanesiyle, parkıyla, iş yerleriyle adeta yeni şehirler inşa ediyoruz. Şanlıurfa’mızda 11 bin ev yaparak depremzedelerimizi yeni yuvalarına kavuşturacağız. Her gün binlerce yeni konutun inşasına başlanıyor. Deprem şehirlerimize yaptığımız ziyaretlerde yeni konut projelerimizin temellerini atıyor daha önce tamamlananların anahtarlarını teslim ediyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Şanlıurfa’da!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Urfa Bugün ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!