Ev Sahibi Ve Kiracılar Dikkat: 1 Eylül’de Zorunlu Olacak!

Kiracı ve mülk sahipleri arasındaki anlaşmazlıkların çözümünde önemli bir rol oynaması beklenen arabuluculuk sistemi 1 Eylül'de devreye girecek.

featured

Kiracı ve mülk sahipleri arasındaki anlaşmazlıkların çözümünde önemli bir rol oynaması beklenen arabuluculuk sistemi 1 Eylül’de devreye girecek.

Kira fiyatlarına yapılan fahiş zamlar vatandaşın belini bükerken, hükümetin üzerinde çalıştığı yeni düzenlemeye ilişkin detaylar da ortaya çıktı.

ARABULUCULUK DÜZENLEMESİ 1 EYLÜL’DE DEVREYE GİRECEK

Kiracı ve mülk sahipleri için arabuluculuk sistemi de yakında devreye girecek. Son yıllarda hızla artan kira bedelleri ev sahibi-kiracı ilişkilerinde büyük sorunlara yol açtı. Zam konusunda anlaşamayanlar, tahliye isteyenler mahkemenin yolunu tuttu. Yığılan taleplerle dava yükü artarken, sonuç için öngörülen süreler 3 yıla ulaştı. İşte bu sorunun çözümü için yapılan arabuluculuk düzenlemesi 1 Eylül’de devreye girecek.

ANLAŞMA SAĞLANMAZSA DAVA YOLUNA GİDİLECEK

Bu tarihten sonra bir mal sahibi veya kiracı, dava açmak istediğinde arabulucuya başvurmadan doğrudan dava açamayacak. Arabulucu ile tarafların anlaşamaması halinde dava yoluna gidilecek.

Ev Sahibi Ve Kiracılar Dikkat: 1 Eylül’de Zorunlu Olacak!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Urfa Bugün ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!