Naci Görür,”Beklentim Değişti”Diyerek Bir İli Daha Uyardı: Fayın Üzerinde Oturuyorlar!

Kahramanmaraş depremlerinin her şeyi etkilediğini, fayların stres alanını değiştirdiğini söyleyen Prof. Dr. Naci Görür, "Deprem beklentim değişti" diyerek, Kayseri'ye dikkat çekti.

featured

Kahramanmaraş depremlerinin her şeyi etkilediğini, fayların stres alanını değiştirdiğini söyleyen Prof. Dr. Naci Görür, “Deprem beklentim değişti” diyerek, Kayseri’ye dikkat çekti.

Deprem bilimci Prof. Dr. Naci Görür, Kahramanmaraş depremlerinin fayların stres alanlarını değiştirdiğini belirtti.

“KAYSERİ CANLI BİR FAYIN ÜZERİNDE OTURUYOR”

Mesela Kayseri’de Deprem oldu. Ama kimileri de çıkıyor; ‘Kayseri’de 7 büyüklükte deprem olmaz’ diyor. Kayseri halbuki canlı bir fayın üzerinde oturuyor. Üzerinde oturduğu fay 700 kilometre uzunluğunda. Bir fay depremi ne zaman oluşturur tekerrür periyodu dolarsa. 99 depremlerinden sonra biz bağırdık; ‘Marmara tehlikede’ diye. Çünkü 99 depremleri önemli ölçüde strese Marmara’nın altına yükledi. Normalde 99 depremleri olmasaydı depremi normal periyodunda bekleyecektik. Halbuki şimdi erkene çekti, onun için alarm veriyoruz.

“CELAL ŞENGÖR’ÜN İSTANBUL’U TERK ETMESİ YANLIŞ ANLAŞILDI”

Celal Şengör’ün İstanbul’u terk etmesi yanlış anlaşıldı. Sırf İstanbul’da farklılık oluşturulsun yani bu iş ciddiye alınmıyor diye bu kararı almıştır. Gittiği yer de çok yakın yer Çanakkale’dir. Celal en az benim kadar ülkesini seven bir insandır. Ben Türkiye jeolojisini inanarak söylüyorum Celal’den önce ve Celal’den sonra diye ayırıyorum.”

Naci Görür,”Beklentim Değişti”Diyerek Bir İli Daha Uyardı: Fayın Üzerinde Oturuyorlar!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Urfa Bugün ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!