Kılıçdaroğlu Koltuğunu Bırakacağı İsme Karar Verdi!

Seçim mağlubiyetinin ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun yaktığı "değişim" ateşine ve istifa çağrılarına kulak tıkayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun koltuğunu bırakacağı veliahtını bulduğu öne sürüldü.

featured

Seçim mağlubiyetinin ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yaktığı “değişim” ateşine ve istifa çağrılarına kulak tıkayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun koltuğunu bırakacağı veliahtını bulduğu öne sürüldü.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun veliahttın’ı bulduğu ve koltuğu ona devretmek için hazırlık yaptığı iddia edildi. Ankara kulislerine düşen iddiaya göre Kılıçdaroğlu, görevini Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’e bırakmak istiyor.

“KOLTUĞUNU BIRAKACAĞI İSME KARAR VERDİ”

Seçim mağlubiyeti sonrası İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun “değişim” çağrılarına ve istifa seslerine kulak tıkayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun koltuğunu bırakmak istediği isme karar verdiği öne sürüldü.

TAŞDELEN’İ YANINDAN HİÇ AYIRMIYOR

Yeni Şafak’ın haberine göre, Kılıçdaroğlu’nun koltuğundan ayrılması halinde, CHP liderliğini Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’e bırakacağı iddia ediliyor. Kılıçdaroğlu’nun özel görüşmelerinde Taşdelen’in de bulunması dikkat çekmişti. Kılıçdaroğlu’nun İBB Başkanı İmamoğlu ve Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile protokole vardığı toplantıda da Taşdelen’in yer aldığı belirtiliyor.

MUHALİF DELEGEYİ İKNA EDEN İSİM

Taşdelen, CHP’de devam eden ilçe kurultaylarında da Kılıçdaroğlu’nu destekliyor. Ankara’da delege üzerinde etkinlik kurabilen Taşdelen’in, parti içindeki muhalifleri Kılıçdaroğlu lehine ikna ettiği biliniyor.

Kılıçdaroğlu Koltuğunu Bırakacağı İsme Karar Verdi!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Urfa Bugün ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!