Şanlıurfa Dâhil 16 İlde Terör Operasyonu: 120 Gözaltı!

16 ilde Bölücü Terör Örgütüne (BTÖ) yönelik eş zamanlı olarak düzenlenen "Bozdoğan-2" operasyonlarında 120 şüpheli yakalandı.

featured

16 ilde Bölücü Terör Örgütüne (BTÖ) yönelik eş zamanlı olarak düzenlenen “Bozdoğan-2” operasyonlarında 120 şüpheli yakalandı.

İçişleri Bakanı Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Şanlıurfa’nın da aralarında bulunduğu 16 ilde Bölücü Terör Örgütüne (BTÖ) yönelik eş zamanlı “Bozdoğan-2” operasyonları düzenlendiğini belirterek, Aziz Milletimizin huzuru, birlik ve beraberliği için teröristlerin hiçbirine göz açtırmayacağız. Güvenlik güçlerimizin üstün gayretleriyle mücadelemize aralıksız devam edeceğiz.

120 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlüklerince Afyon, Ankara, Aydın, Bingöl, Hakkari, Hatay, İzmir, Kars, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Mardin, Siirt, Şanlıurfa ve Tunceli’de Bölücü Terör Örgütüne (BTÖ) yönelik gerçekleştirilen “Bozdoğan-2” Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) ve Suriye’de terör örgütü içerisinde faaliyet gösteren, İllegal sokak eylemlerine katılan ve milis/işbirlikçi olduklarına dair haklarında bilgiler elde edinilen, Terör örgütü propagandası yaptıkları tespit edilen 120 şüpheli yakalandı.

Operasyonlar sonucu Ruhsatsız tabancalara ve Çok sayıda dijital materyale el konuldu.

Şanlıurfa Dâhil 16 İlde Terör Operasyonu: 120 Gözaltı!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Urfa Bugün ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!