Haliliye Belediyesi’nden Coşkulu Açılış Töreni!

Haliliye Belediyesi’nin katkılarıyla hizmete sunulan Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi resmi açılışı gerçekleşti.

featured

Haliliye Belediyesi’nin katkılarıyla hizmete sunulan Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi resmi açılışı gerçekleşti.

Haliliye Belediyesi tarafından Sağlık Bakanlığına devredilen ve kısa süre içerisinde hizmete sunulan Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi ile Culha Atölyesi ve Ekmek Üretim Tesisisin resmi açılış töreni gerçekleşti.

Açılış törenine; TBMM Başkanvekili ve Şanlıurfa Milletvekili Bekir Bozdağ, Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Emin Önen, Hikmet Başak, İbrahim Eyyüpoğlu ve Mehmet Ali Cevheri, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Önceki Dönem AK Parti Milletvekili İbrahim Halil Çelik, AK Parti MKYK Üyesi Mehmet Ali Kurt, AK Parti Haliliye İlçe Başkanı Mustafa Bağmancı, Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Abdullah Solmaz  ve teşkilat üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

Sağlık Bakanlığına devri yapılan ve iç tefrişatı Haliliye Belediyesi tarafından tamamlanan Haliliye Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, 50 Ünit ve 5 Yatak Kapasiteli Diş Poliklinikleri, 2 adet Dahiliye Servisi, 2 adet 7/24 Çocuk Acil Polikliniği ve Çocuk Polikliniği ile hizmet vermeye başladı. Hem mahallenin hem de bölgenin sağlık noktasında yaşadığı soruna çözüm olan Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinin resmi açılışı, yoğun katılımla gerçekleşti.

 “BİRLİK VE BERABERLİK HİZMET GETİRİYOR”

Şanlıurfa ve Haliliye’deki birlik ve beraberlik ruhu ile mahallelerdeki eksikliklerin bir bir giderildiğini ifade eden Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, “Şimdi 5 yıl öncesine bir gidiyorum, 2019 yılı sahada gezerken tabi ondan öncesinde de sahada geziyorduk ama burada yaşayan vatandaşlarımız Ahmet Yesevi, Devteşti, Süleymaniye, Bağlarbaşı deyince yaklaşık 140-150 binlik bir nüfus. Buradaki bacı ve kardeşlerimiz bize yakın bir hastane diye talepte bulundular. Hastanelerimiz var Allah’a hamd olsun, devletimiz payidardır. Ama uzaklık, mesafe ve zaman yönünden yakın bir sağlık hizmeti istiyorlardı. Bizde dedik ki, inşallah sözümüzün eriyiz, Urfa’nın Haliliye’nin neferiyiz.

Haliliye deyince ne diyoruz, Haliliye parlayan ilçe, parlayan yıldız, Göbeklitepe ile kadim kent, kadim insanlardır. Hastane dedik şu an emirlerinizde, şu an da resmi açılışını yapıyoruz. Şu an da tedavi hizmetine başlamış durumda. İmar yönünde düzenleme dedik, Allah’a hamd olsun, yerine getirdik. Tesisler dedik, havuzları konferans salonlarını, spor alanları hem Büyükşehir’in hem Haliliye Belediyesinin emirlerinizde ve hizmetinizdedir. Bölge için şunu ifade edeyim, birlik ve beraberlik hizmet getiriyor. Birlik en baştan yukarıdan, hükümetten, temsilcimiz Sayın Bekir Bozdağ Bakanımız burada, sonra milletvekillerimiz valimiz, büyükşehir belediyemiz sonra ilçe belediyelerimiz. Her birliğin sonu nimet, bereket ve hizmet olarak ortaya çıkıyor. Bu bölge olarak hamd olsun, her zaman dün, bugün eminim …

Haliliye Belediyesi’nden Coşkulu Açılış Töreni!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Urfa Bugün ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!