Göbeklitepe, Ramazan Bayramında Rekor Kırdı!

Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, dünyanın en eski tapınak kompleksi olarak kabul edilen Göbeklitepe'nin bugün rekor bir günlük ziyaretçi sayısına ulaştığını açıkladı.

featured

Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, dünyanın en eski tapınak kompleksi olarak kabul edilen Göbeklitepe’nin bugün rekor bir günlük ziyaretçi sayısına ulaştığını açıkladı.

Vali Şıldak, Göbeklitepe’nin 11 Nisan Perşembe günü tam olarak 11 bin 454 ziyaretçiyi ağırlayarak yeni bir rekor kırdığını duyurdu.

Göbeklitepe’nin, insanlık tarihine ışık tutan önemli bir arkeolojik alan olduğunu vurgulayan Vali Şıldak, tarihin sıfır noktası olarak kabul edilen bu alanın her geçen gün daha fazla ziyaretçi çektiğini belirtti.

Açıklamasında, Göbeklitepe’nin 2022 yılında en fazla günlük ziyaretçi sayısına sahip olduğunu hatırlatan Vali Şıldak, 2024 yılında da yüksek bir yıllık ziyaretçi sayısı beklediklerini ifade etti.

Ramazan Bayramı süresince de Göbeklitepe’nin ziyaretçilerini ağırlamaya devam edeceğini söyleyen Vali Şıldak, bölgeyi keşfetmek için birçok neden olduğunu vurguladı.

Göbeklitepe, Ramazan Bayramında Rekor Kırdı!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Urfa Bugün ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!