Ceylanpınar Göçerleri Kendi Devletinde Mağdur Olmak istemiyor!

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesi Göçerler derneği Başkanı Fethi Bilir Göçerlerin maddi ve manevi sıkıntısını dile getirdi. Başkan Bilir ve göçerlerin toplanıp Fethi Bilir'e destek verdi. Göçerlerin bulunduğu bölgeye güçlükle ulaştığımızı ve burada gerçekten de bir an önce el atılmasını yetkililerden bizlerde talep ediyoruz.

featured

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesi Göçerler derneği Başkanı Fethi Bilir Göçerlerin maddi ve manevi sıkıntısını dile getirdi. Başkan Bilir ve göçerlerin toplanıp Fethi Bilir’e destek verdi. Göçerlerin bulunduğu bölgeye güçlükle ulaştığımızı ve burada gerçekten de bir an önce el atılmasını yetkililerden bizlerde talep ediyoruz.

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar İlçesinde Göçerlerin hali içler acısı. Şanlıurfa Birçok bölgeden göç alıp bu bölgeye yerleşen göçerlerlerin insani bir yaşam alanlarının olamaması göçerleri isyan ettirdi. Bir çok dönem milletvekili adaylarının söz konusu göçerlere destek sözü verip oy toplayıp daha sonrada bu sözlerinde durmayışı göçerlere bu haklı isyanı dile getirtti. Göçerlerin bulunduğu bölgede yol su elektrik gibi insani ihtiyaçalarının olmaması ve bölgede herhangi bir sağlık merkezinin bulunmaması olası bir salgına neden olacağı gibi çocukların aşılanmadan büyüdüklerine tanık olduk.

İşte Haberin Videosu

Ceylanpınar Göçerleri Kendi Devletinde Mağdur Olmak istemiyor!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Urfa Bugün ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!